تفاوت بنر با دیگر ابزارهای تبیلغ

برای بهتر شناختن بنر و تفاوتهای آن و دیگر ابزارهای تبلیغ و انتقال پیام، لازم دانستیم که توضیحاتی در این خصوص به شما مخاطبان عزیز ارائه نماییم تا با توجه به نیاز خود انتخاب بهتری انجام دهید.

تفاوت بنر و فلکسی

فلکسی نوعی تابلو است که در پشت آن از لامپ های مهتابی استفاده می شود تا نور از آن عبور کند و در تاریکی هم قابل استفاده باشند ولی بنر برای اینکه در نور کم هم بشود کارایی خود را داشته باشد باید نوراز روبه رو به آن تابیده شود. فلکسیی نیز مانند بنردارای دو نوع متفاوت هستند که نوع چینی آن ۱۸ اُنس و نوع کره ایی آن ۲۰ اُنس دارد.

توجه داشته باشید که فلکسی به این دلیل که در پشت آن از مهتابی استفاده میشود، باید تیره تر از بنر چاپ شود چون زمانی که این لامپ ها روشن میشوند،  نور باعث کم رنگ تر شدن طرح میشود و امکان دارد به خوبی دیده نشود.

تفاوت بنر و پوستر

تفاوت بنر و پوستر را میتوان به قیمت، ماندگاری و اندازه محدود کرد. زیرا طرز بکار گیری این دو به یک شکل می باشد و هردو برای استفاده در اماکن و خیابان ها به معرض نمایش گذاشته میشوند. چون پوستر را روی کاغذ چاپ میکنند و محدودیت اندازه دارد برای هر مکانی قابل استفاده نیست ولی بنر به دلیل مقاوم بودن و قابلیت طراحی در سایزهای بسیار بزرگ، این امکان را به شما میدهد که در هر جایی از آن استفاده کنید. بنر از جنس پارچه ایی است که میتوان آن را در هر جایی نصب کرد بدون آنکه آسیب خاصی ببیند ولی در مقابل پوستر را حتما باید در جای مناسبی چسباند. تفاوت دیگر این است که بنر برای طرح هایی که عرض آنها بیشتر و پوستر برای طرح هایی با طول بیشتر استفاده میشود.

تفاوت بنر و پلات

بنر و پلات همانند هم برای طراحی با عرض زیاد بکار گرفته میشوند، که البته بازهم محدودیت هایی دارند. مثلا عرض بنر حداکثر ۳ متر و ۲۰ سانت وعرض پلات ۱ متر می باشد. همچنین  بنر در طول بدون محدودیت ولی پلات دارای طول حداکثر ۲ متر و ۵۰ سانت است. البته با کمی تغییر در ساختار دستگاه چاپ پلات این اندازه را میتوان تا ۵ متر افزایش داد. جالب است بدانید که بنر را با بهترین چاپ میتوان با قیمتی پایین حتی نزدیک به نصف از قیمت یک پلات با روکش لمینت تهیه کرد.